Specjalista Big Data- Hadoop

Katowice, Nr ref. ISP/DUIT/ŁK/188/A

Główne zadania na stanowisku:

ING Services Polska poszukuje kandydata na stanowisko Hadoop Administrator, który będzie odpowiedzialny za utrzymanie platformy Big Data na której znajduje się kompleksowy ekosystem analityczny. Platforma Hadoop oparta jest na dystrybucji Hortonworks HDP zintegrowanej z innymi systemami dystrybucji, między innymi Elasticsearch, Kafka i wieloma innymi systemami które dostarczają mierzalne i niezawodne mechanizmy przetwarzania dużych ilości danych.

Wymagania:

  • Doświadczenie z Hadoop (preferowana dystrybucja Hortonworks) budową i wsparciem włączając w to projektowanie, capasity planning, cluster set up, performance tuning oraz monitoring,
  • Doświadczenie w utrzymaniu i używaniu relacyjnych baz danych (MySQL, PostgreSQL, itp.)
  • Znajomość narzędzi Elasticsearch lub Solr
  • Praca z NoSQL, bazami danych MongoDB, Hbase, Cassandra
  • Praca z Kafka, Logstash
  • Doświadczenie z ciągłą integracją i automatyzacją narzędzi (Git, Puppet, Jenkins, itp.)
  • Znajomość Java testing frameworks takich jak JUnit
  • Doświadczenie w programowaniu (preferowane Pearl/Python lub Ruby)
  • Doświadczenie w pracy z podstawami Java Garbage collection
  • Doświadczenie w pracy ze środowiskiem Linux
  • Umiejętność czytania, tworzenia i modyfikacji skryptów shell
  • Doświadczenie w rozwiązywaniu problemów i ich usuwaniu w odniesieniu do aplikacji i procesów Java
  • Doświadczenie w podnoszeniu wydajności aplikacji
  • Podstawowa wiedza dotycząca Distributed Systems Architcture

Oferujemy:

  • Pracę w rozwijającym się obszarze biznesowym w strukturach międzynarodowej korporacji
  • Udział w międzynarodowych projektach IT realizowanych dla Klientów Grupy ING
  • Dostęp do najnowszych technologii IT – możliwość ciągłego rozwoju
  • Szkolenia z obszaru obsługiwanych technologii
  • Okazjonalne podróże służbowe do krajów Europy
  • Wysoką kulturę pracy oraz przyjazną atmosferę
  • Dodatkową opiekę medyczną
  • Atrakcyjne benefity płacowe (premia) oraz pozapłacowe (np. karta MultiSport, dodatkowe ubezpieczenie grupowe na życie, pracowniczy program emerytalny, nauka języka angielskiego w ramach szkoleń firmowych)

Prosimy o przesłanie CV (wraz z podanym numerem referencyjnym w temacie e-maila) na adres kariera@ingservicespolska.pl.

Uprzejmie informujemy, iż skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

Zamknij